Zeměpis na GML

Úvodní strana

Učebny

Olympiáda

Osnovy

Učebnice

Výukové materiály

Zajímavé odkazy

ŠVP

Testy a kvízy

Učebnice pro vyšší stupeň gymnázia

Učebnice Regionální zeměpis světadílů je určená pro výuku na gymnáziích. Vznikla spojením třídílného svazku. Zahrnuje regionální zeměpis všech dílů světa i oceánů. Obsahuje texty reagující na vývoj ve světě. Změnila se grafická část tematických dvoustran. Dotisky z let 2002 až 2006 obsahují aktualizované tabulky států světa. Autoři: I. Bičík a kol.

Učebnice Příroda a lidé země vznikla spojením dvoudílného svazku. Obsahuje tématiku obecného fyzického a sociálního zeměpisu. Došlo k různým úpravám a aktualizacím oproti dvoudílným svazkům. Texty byly rozšířeny, aby plně pokrývaly učební osnovy. Zejména tematický celek Lidé na Zemi byl rozšířen o základy politické geografie a nově byly zařazeny tematické celky Krajina a životní prostředí a Aplikovaná geografie. Autoři: Bičík I., Janský B. a kol.

Nová učebnice zeměpisu České republiky navazuje na starší svazek. Texty, mapy a grafy se dočkaly výrazné aktualizace. Zachycují krajské administrativní uspořádání a další nová fakta a jim odpovídající komentáře. Rozšíření obsahové stránky je zejména v ekonomické a sociální geografii a v regionální části zahrnující kapitoly o jednotlivých krajích. Autoři: M. Holeček a kol.