Gymnázium Matyáše Lercha - projekt

Pražský studentský summit 2018/19

Letos se projektu v průběhu ročníku zúčastnilo celkem 12 studentů z naší školy, zastupovali jsme 3 státy, a to v následujícím složení:

Pražský studentský summit je vysoce prestižní celoroční vzdělávací projekt, jehož hlavním cílem je rozšířit znalosti studentů v oblastech mezinárodního dění, lidských práv, ekonomie, kulturního dědictví či životního prostředí a zdokonalit jejich rétorické, prezentační a argumentační dovednosti. Letošní ročník se jako obvykle sestával z pěti sobotních přípravných setkání během roku a čtyřdenní závěrečné konference v Praze, která se konala 21. – 24. 3. 2019.

Na letošním ročníku bylo GML jako každoročně hodně vidět, o čemž svědčí především ocenění zástupců Indie ze 7.AV za nejlepší esej v přijímacím řízení, kterého se zúčastnilo přes 400 studentů. Studenti také navštívili např. velvyslanectví Ruské federace či ambasádu Rakouska.

Stopa GML je významná i v obsáhlém přípravném týmu tohoto projektu. Pro XXV. ročník se stal hlavním koordinátorem projektu v pořádající Asociaci pro mezinárodní otázky (AMO) Dalibor Stehno, absolvent GML. Dalšími absolventy v týmu jsou Vít Batala, Tereza Novotná a Jan Pytela.

Přispívali jsme rovněž do novin Chronicle, jejich archiv najdete na webu http://www.studentsummit.cz, konkrétně pak články zde a fotogalerii zde. Naše osobní fotky najdete zde.

Účastí na tomto projektu jsme nejen získali nové dovednosti a poznali zajímavé osobnosti, ale hlavně jsme reprezentovali školu mezi třemi stovkami nejaktivnějších studentů z ČR a věříme, že tak budeme činit i v dalších letech.

Made by Purvas | All rights reserved | ©2008