Vítejte na webu věnovanému soutěži středoškolských studentů

Jsme hraví a vy s námi, proto jsme se sešli na těchto stránkách...


Stejně jako v loňském roce naše škola získala grant na pořádání soutěží s tématikou obnovitelných zdrojů energie pro středoškolské studenty. Na podzim roku 2010 se hodláme věnovat hlavně tématice stavby solárních vozidel a stavby modelu větrné elektrárny. Naše práce vyvrcholí soutěžemi Solar Race a Wind Power Plant.

Můžete se zúčastnit, pokud splňujete následující kritéria:

  • jste studentem některé brněnské střední nebo základní školy
  • baví vás "bastlit" a nebojíte se času, který strávíte s pájkou a lepidlem
  • přihlásí vás váš učitel fyziky a škola vás na soutěžní den uvolní z výuky

Podívejte se také na web zelené energie.

 Rozhodnutí

Nejprve se musíte rozhodnout, zda se zúčastníte. Jestliže vás téma stavby solárních autíček nebo modelů větrných elektráren zaujalo, zkuste si zjistit nějaké podrobnější informace. Z čeho auto či eletrárnu postavit? Kdy soutěž probíhá? Kde seženu stavební materiál?
 Čti dál...

 Seminář

Chceme vám při stavbě pomoci, a proto vám nabízíme seminář, ve kterém se dozvíte spoustu zajímavých věcí k danému tématu, dostanete základní konstrukční materiál a také si budete moci s postaveným modelem vyzkoušet závodní dráhu či měřící systém Pasco.
 Čti dál...

 Příprava

V dalších dnech už je vše na vás. Ať už samostatně nebo s pomocí rodičů či učitele připravíte své závodní vozidlo či elektrárnu. A nemyslete si, budou to perné chvilky. Slepit konstrukci tak, aby byla dostatečně pevná a lehká, aby vše fungovalo jak má, to není vůbec jednoduchá záležitost.
 Čti dál...

 Soutěž

A na závěr se přijdete zúčastnit závodu solárních autíček nebo porovnávacího měření modelů větrných elektráren. Teď už se nemusíte stresovat! Vše je připraveno, model funguje a jestli ne, nevadí, přijďte klidně také. Třeba ho opravíte na místě, třeba získáte nové kontakty a zkušenosti a ...     Čti dál...
 

Změnit styl stránky: |
Mapa webu (Sitemap)

Green Energy Competition 2 © 1. září 2010