Příprava

V dalších dnech už je vše na vás. Ať už samostatně nebo s pomocí rodičů či učitele připravíte své závodní vozidlo či elektrárnu. A nemyslete si, budou to perné chvilky. Slepit konstrukci tak, aby byla dostatečně pevná a lehká, aby vše fungovalo jak má, to není vůbec jednoduchá záležitost.

Přesto stojí za to se o to pokusit. Při konstrukci, kterou určitě dobře promyslíte, buďte pečliví. Nepřesně slepené díly a autíčko zatáčí do strany, jede po delší dráze a pokud vůbec dorazí do cíle, jeho čas nebude nejlepší. Použili jste na kola ložiska nebo spoléháte na mírné tření? Solární panely vyrobí malé množství energie a pokud je tření v otáčivých částech konstrukce příliš veliké, může se stát, že se auto ani pod dobrým osvětlením nerozjede. A to by byla jistě škoda, nemyslíte?

A co model větrné elektrárny? Myslíte na to, jak využít síly proměnlivého větru? Bude se elektrárna otáčet za větrem nebo zvolíte pevnou konstrukci, ať fouká odkud fouká? Odborná literatura nám sice poradí, jak postavit větrnou elektrárnu s výkonem 1,5 MW, ale nechává nás zcela bezradnými nad konstrukcí elektrárny o výkonu 100 mW. Proudění vzduchu od fénu je prostě zcela jiné než prodění vzduchu ve 100 m nad zemským povrchem, kde se nachází většina rotorů větrných elektráren! Nezbývá než zkoušet! Neváhejte si svou konstrukci vyzkoušet v naší laboratoři. Po domluvě s námi můžete přijít a vyzkoušet vaše zařízení přímo na místě. Rozhodně se to vyplatí! Těšíme se na vás.


 

Změnit styl stránky: |
Mapa webu (Sitemap)

Green Energy Competition 2 © 1. září 2010