Seminář

Chceme vám při stavbě pomoci, a proto vám nabízíme seminář, ve kterém se dozvíte spoustu zajímavých věcí k danému tématu, dostanete základní konstrukční materiál a také si budete moci s postaveným modelem vyzkoušet závodní dráhu či měřící systém Pasco.

Seminář tak, jak jej plánujeme vám zabere jedno odpoledne. Jeho délka bude přibližně 90 minut, ale v případě konzultací se může protáhnout. :-) Snad to nevadí, když si budeme hrát v laboratoři fyziky!

V jeho průběhu se seznámíte s principem pohonu solárních autíček a fungováním větrných elektráren. Dostanete materiály, které vás mohou při stavbě inspirovat. Co je však důležitější, vyzvednete si solární panely, kolečka, motorky, dřevo a vrtulky pro stavbu vašeho autíčka nebo elektrárny. V naší laboratoři si pak budete moci vyzkoušet (pokud jste to nikdy nedělali), jak jednotlivé části spojovat, na co dávat pozor při spojování elektrických součástek, zjistíte, jaké lepidlo použít, podíváte se, jak vypadá závodní dráha a jakým způsobem měříme závodní čas. Budete moci připojit model elektrárny k měřícímu systému Pasco a změřit, kolik energie vaše elektrárna vyrobí! Pak již nezbyde než upravovat profil její vrtule či změnit stator. Nebo snad přidat pokročilejší elektroniku ke zvýšení jejího výkonu? Doufáme, že po tomto semináři odejdete s jasnou představou, co je potřeba udělat k tomu, abyste úspěšně dokončili stavbu autíčka nebo elektrárny. A těšíme se na setkání s vámi při soutěži!


 

Změnit styl stránky: |
Mapa webu (Sitemap)

Green Energy Competition 2 © 1. září 2010