Gymnázium Matyáše Lercha - Užití multimedií ve výuce na základních a středních školách
Hlavní stránka
O projektu
Jednotlivé kurzy
Fotogalerie
Kontaktujte nás
Dokumenty
O projektu

Název výzvy: Jihomoravský kraj - Výzva č. 2 pro GP - oblast podpory 1.3

Název projektu:
Užití multimédií ve výuce na základních a středních školách
Use of Multimedia in Primary and Secondary Education

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.3.10/02.0062

Číslo akreditace: 33598/2013-1-688 ze dne 15.8.2013


Projekt má v kurzech seznámit učitele se zpracováním multimediálních nahrávek na PC, které si mohou sami pořídit a použít ve výuce, naučit se pracovat s množstvím materiálů pro výuku na internetu a připravit si je do prezentací nebo multimediálních sešitů interaktivních tabulí.

Příprava v kurzech je vhodná pro všechny učitele bez ohledu na předmět, který učí. Naučí se pracovat s videotechnikou a zpracováním videa, zvuku, fotografií a textu na počítačích. Pro jednotlivé předměty budou předvedeny ukázkové hodiny v učebnách s projektorem a PC. Do kurzů jsou připraveny metodické materiály pro účastníky. Účastníci se v kurzu dopoledne seznámí s teorií a odpoledne ve workshopu zkusí vytvořit vlastní materiály.

Metodické materiály jsou zpracovány v 7 oblastech komunikačních a prezentačních dovedností. K výuce je vybavena multimediální učebna s 16 PC a videotechnikou.

Naše škola je školicím střediskem a naváže na školení SIPVZ. Pedagogové projevili zájem v kurzech SIPVZ na PC u nás pokračovat. Vytvoříme tedy možnost zkvalitňovat výuku žáků pomocí ICT.