Závod družstev i jednotlivců v přespolním běhu

Mgr. Lukáš Plachý

26.9.2023 bylo naše gymnázium pořadatelem sportovní akce pro žáky brněnských  základních a středních škol. Jednalo se o závod družstev i jednotlivců v přespolním běhu. Závod se uskutečnil na travnaté ploše ve sportovní areálu Komec. Tohoto závodu se zúčastnilo 470 závodníků. Pro běžce byl připraven okruh o délce 1500m, který byl po celé své délce vytyčen páskou. Na trati byly dlouhé rovinky, ale také ostré či klikaté zatáčky nebo nižší překážky, které měly prověřit výkonnost závodníku. Podle věku a pohlaví zúčastněných se závod konal na jeden, dva nebo tři okruhy.

Celkem bylo na startu 8 kategorií (4 pro chlapce a 4 pro dívky). Tři nejlepší školy i jednotlivci byli odměněni medailemi, poháry a diplomy. Naši studenti si vedli skvěle a tady jsou jejich výsledky:

Okresní finále v přespolním běhu - 26.9.2023 (Brno-Komárov)

dívky kategorie IV - 1.místo (postup na krajské finále)
Radvanová Markéta (3AV), Svobodová Barbora (3AV), Rozwalka Zoe (2AF), Šilhanová Ema (3AV), Vérostová Barbora (1BF), Hybášková Sofia Elena (1BF), Novotná Barbora (1BF)