foto1 foto2 left right
Gymnázium Matyáše Lercha
cz fr en ge / /

Úspěchy studentů GML

GML se v hodnocení sportovních výsledků v 1. pololetí školního roku 2018/2019newwin umístilo mezi brněnskými středními školami na prvním místě (stejně jako v roce 2016/17newwin, v roce 2015/16newwin a v roce 2014/15newwin).

zobrazit i předchozí měsíc, zobrazit i předchozí rok

duben 2019

3.4.Okresní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F
Okresní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F.

Kategorie E: Jakub Genčur (2.BF) 2. místo z 32 studentů a postupuje do krajského kola
Kategorie F: Tudor Stoican (3.AV) 11. místo, Adam Pluháček (3.AV) 12. místo,
Aneta Skaláková (1.AF) 14. místo, Pavlína Štěpánová (1.AF) 19. místo
4.4.Finále celostátní literární soutěže Textík 2019
Gabriela Cejpková z 2AV v kategorii próza a Kamila Kultová ze 7AV v kategorii poezie postoupily do finále celostátní literární soutěže Textík 2019, a tím se jejich práce probojovaly do sborníku soutěže, který vyjde knižně.
4.4.Pražské ústřední kolo soutěže v Latinském jazyce Certamen Latinum
Pražské ústřední kolo soutěže v Latinském jazyce Certamen Latinum.
Zvítězil Jakub Kozák ze 7AV , Tomáš Kožnárek se umístil na 8. místě. Účastní se Jakub Kozák a Tomáš Kožnárek (oba 7AV)
5.4.Krajské kolo BiO kategorie B
Krajské kolo BiO kategorie B.
Ema Grofová – 2. místo
Barbora Kristová – 5. misto
Ema Grofová se zúčastní celostátního soustředění pro nejúspěšnější studenty z celé ČR. Účastní se Ema Grofová a Barbora Kristová (oba 6AV)
6.4.Celostátní kolo České lingvistické olympiády
Celostátní kolo České lingvistické olympiády. Zúčastnilo se 47 studentů z celé ČR. Vanda Fousková z 6BF se umístila na vynikajícím 4. místě a postupuje do mezinárodního kola, které proběhne od 29. 7. do 2. 8. v jihokorejském Yonginu.
6.4.foto Mistrovství České republiky ve veslování na dlouhé dráze
Mistrovství České republiky ve veslování na dlouhé dráze. Barbora Kárová (3A) zvítězila v kategorii ženy do 23 let a zároveň dojela druhá v kategorii ženy hned za olympijskou vítězkou a bývalou studentkou GML Miroslavou Knapkovou.
9.4.Městské kolo matematické olympiády
Městské kolo matematické olympiády.
Kat. Z 6 : Tomáš Beck, Radan Čech,Martina Taslerová, Filip Horčička,Filip Dušák, Nela Bartoníčková a Jakub Sepši (1.AV).
Kat. Z7: Bajgarová Natálie, Honsová Linda, Kolková Kateřina, Laštůvková Lucie, Maršálková Barbora, Mikulová Kamila, Vyskočilová Lucie, Zemanová Berenika (2.AV).
Kat. Z 8: Matyáš Zápeca, Matyáš Straka, Tina Tran, Adam Pluháček, Hai Anh Chu, Teodor Šponer, Vratislav Pecháček (3.AV) , Darina Krasnová , Tereza Richtrová, Aneta Skaláková, Martina Smejkalová, Pavlína Štěpánová , Andrea Ziembová (1.AF).

5. místo Lucie Laštůvková 2AV a Kamila Mikulová 2AV
Kategorie Z8: 6. místo Matyáš Zápeca 3AV Za akci odpovídají prof. Brunnová, Janková B. a Zemene
12.–16.4.foto Městské kolo středoškolských her ve fotbale
Mužstvo chlapců GML velmi překvapivě, ale naprosto zaslouženě zvítězilo v městském finále středoškolských her ve fotbale poté, co 12.4. prošlo kvalifikací a 16.4. finálovým turnajem bez jediné porážky. Účastní se Jan Jedlička (1B), Ondřej Meluzín, Daniel Mendlík, Martin Postbiegl, Filip Vraštil (všichni 1C), Matyáš Dobeš (3A), Romain Nony, Jiří Spousta (oba 4B), Mikuláš Uřídil (4BF), Tomáš Ondráček, Martin Ptáček (oba 6AF), Ondřej Hilscher a Jan Pluháček (oba 8AV), pedagogický dozor prof. Dubový
1C – Dvořák
A TEAM potvrdil svoji kvalitu z minulých let a doběhl na celkovém 2.místě a postoupil do finále Juniorského maratonu, který se uskuteční v Praze 5.5.2019 v rámci Pražského maratonu.
Další naše týmy srdnatě bojovaly a umístily se na 12, 19 a 22.místě.