Naše aktivity

... nejen školou živ jest člověk

Francouzské divadlo s Thierrym

Divadlení koružek probíhá každý čtvrtek. Studentům, kteří mají umělecké směřování, se věnuje prof. Saint-Arnoult a nacvičuje nejen herecký projev, ale též správnou divadelní výslovnost.

Není divu, že pak sklízejí úspěchy v ČR i na festivalech v zahraničí.

Prohlížet fotky z nácviku Antigony.

Zajímavá fyzika s Mirkem

V předloňském roce proběhla na GML soutěž Green Energy Competition v režii Mirka Kubery a Vojty Beneše a s finanční podporou nadace ČEZ. Studenti závodili s autíčky na solární pohon vlastní výroby a konstruovali miniaturní větrnou elektrárnu.

Prohlížet fotky z Hravá fyzika.

MOLAPP

čili Mobilní Laboratoř Přírodovědných Předmětů, je projekt, v jehož rámci si škola opatřila moderní vybavení do fyziky, chemie a biologie. Cílem projektu je zatraktivnit výuku těchto předmětů, umožnit studentům provádět nejen klasická měření na moderních přístrojích, ale hlavně realizovat experimenty, které byly dosud pro středoškoláky nedostupné. Díky mobilním měřicím zařízením můžeme vědu dostat z laboratoře a přiblížit ji tak běžnému životu. Na stránkách projektu MOLAPP si můžete prohlédnout, co všechno se dá měřit. Studenti francouzské sekce s měřicím systémem pracují ve 3., 4. a 5. ročníku během laboratorních cvičení.

Francouzská kuchyně s Franckem

Někdy hodiny konverzace studentům nestačí a prof. Ferlay se nechá přesvědčit, aby je odpoledne naučil vařit francouzská jídla. Podaří-li se najít fotografa, který by dal přednost aparátu před ochutnáváním, objeví se na tomto místě nějaké obrázky :-)