GML spolupracuje s CTM (Centrem pro talentovanou mládež)

V školním roce 2020/2021

Na mezinárodní AP zkoušky se připravují:
Kristýna Čáslavská (6.AV) ‑‑ English Literature
Marie Slezáková (2.B) ‑‑ Biology
Sebastian Matoušek (4.AV) ‑‑ Computer Science A

V dalších kurzech pilně pracují:
Veronika Čapková (7.AV) ‑‑ Creative Writing
Leonard Walletzký (2.AF) ‑‑ Algebra 1 Honors
Berenika Zemanová (4.AV) ‑‑ Anatomy and Physiology Honors
Natálie Bajgarová (4.AV) ‑‑ English for STEM B
Tereza Mrázková (2.AV) ‑‑ Science A

V školním roce 2019/2020

CTM‑Academy online studují:
Ema Rubášová (5.AV) ‑‑ Psychology
Kristýna Čáslavská (5.AV) ‑‑ Psychology a Creative Writing
Aneta Galko (2.B) ‑‑ Anatomy and Physiology Honors

Úspěšní absolventi v roce 2018/19

Ema Grofová (6.AV) ‑‑ Biology, celkové hodnocení A (94%), v Exam Biology (mezinárodní zkouška obsahující učivo SŠ a 1. ročníku VŠ), získala Ema výsledek 5, což je nejvyšší možné hodnocení!
Lucie Stiborová (5.AV) ‑‑ Global Studies, celkové hodnocení A+ (98%)
Ema Rubášová (4.AV) ‑‑ Global Studies, celkové hodnocení A (92%)
Kristýna Čáslavská (4.AV) ‑‑ History, celkové hodnocení A+ (97%)

V roce 2017/2018

CTM online program vychází z dlouhodobé spolupráce s Johns Hopkins Center for Talented Youth (CTY) a s dalšími prestižními institucemi v oblasti online vzdělávání: Florida Virtual School Global (FLVS), Global Personalized Academics (GPA), a University of Nebraska High School (UNHS), nabízí studentům finančně dostupný a flexibilní způsob vzdělávání online formou, nad rámec školní výuky.

Text Barbory Buráňové (6AV) o jejím studiu na CTM:
CTM Academy mi velice pomohla nejen ve zdokonalení v angličtině. Studovala jsem totiž sociologii a mezilidské vztahy a toto téma mi zodpovědělo mnoho důležitých otázek. Lépe teď rozumím například ekonomice, problémům sociální stratifikace, politice a jejím vlivům, propastem mezi jednotlivými světovými režimy, působení společnosti na jedince a jedince na společnost atd. Nové perspektivy, které mi svět sociologie ukázal, mi pomáhají též v každodenní komunikaci a díky nim lépe rozumím životním krizím a tomu, co se děje ve společnosti a v dennodenní lidské interakci.
Můj lektor byl onen ideální vysněný profesor: pomáhal mi, velice pozitivně přistupoval k mým pracím, které hodnotil rychle, ohleduplně a spravedlivě. Na mém studiu mu záleželo tolik, co mně.
Česká zprostředkovatelka mě velice podporovala. Byla spolehlivá a pokaždé mi blahopřála k mým výsledkům.
V CTM Academy pracují lidé, kteří si přejí, aby vás studium bavilo a dalo vám toho do života co nejvíce. Všichni chtějí, aby vás spolupráce s nimi bavila, jsou vždy otevřeni vašim připomínkám a nápadům, poslouchají vaše názory.
Proto vřele doporučuji toto studium. Mně dalo velkou životní lekci, naučilo tvrdě pracovat a přemýšlet nad úkoly zase trošku jinak, než se po mně dosud chtělo. Jen upozorňuji, že studium je velmi časově náročné.
Pokud ale víte, co chcete v budoucnosti dělat, neváhejte a využijte této příležitosti, která vám pomůže zrealizovat vaše sny. Máte šanci, kterou žádná generace před vámi nedostala.
Držím palce a přeji pevné nervy!

Úspěšní absolventi v roce 2017/18:
Barbora Buráňová (Sociology, UNHS) obdržela hodnocení A (96 %).
Ema Grofová (Biology, Honours, CTM) obdržela hodnocení A (95 %).
Adam Hrbáč (AP Computer Science Principles Online, CTM) obdržel hodnocení A‑ (92 %). Adam rovněž složil ve stejném oboru AP zkoušku s hodnocením 5 (nejlepším možným).
Dominik Rubeš (Global Studies, FLVS) obdržel hodnocení A* (97 %).

V roce 2016/2017

Centrum pro talentovanou mládež (CTM) umožňuje talentovaným a motivovaným středoškolákům studovat online kurzy amerických univerzit a středních škol a získat již v průběhu středoškolského studia mezinárodní certifikát, klíčový pro přijetí na nejlepší světové univerzity. CTM spolupracuje s the College Board (USA), na organizaci mezinárodních zkoušek Advanced Placement (AP) exams v České republice a na Slovensku.
AP Exams jsou mezinárodní zkoušky z odborných předmětů, které testují znalosti, pochopení předmětu a mezioborové souvislosti v angličtině na úrovni komplexního učiva střední školy s přesahem do prvních ročníků vysokých škol. Pro české studenty je to jediná příležitost kromě mezinárodního IB, jak porovnat své znalosti a výsledky ve světové konkurenci.
Čeští studenti, absolventi online programu CTM, patří svými výsledky dlouhodobě mezi ty nejlepší ve světě! Registrace do online kurzů je prodloužena do 21. září 2016. Prvních 200 přihlášených studentů může čerpat stipendium ve výši 5000,‑ Kč od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Studenti GML se budou hlásit v hojné míře.

V roce 2015/2016

Michael Roth (7AV) absolvoval druhý kurz Advanced Java Programming, při němž získal ocenění nejlepšího studenta v roce 2016/16 „Best Student“.

V roce 2014/2015

...studovali pouze čtyři studenti: Dominika Hrabalová kurz AP Calculus AB, Alexandra Farkačová kurz AP Biology, Iva Zahradníkova kurz AP Chemistry a student Michael Roth (6AV) kurz AP Computer Science, který přes celorepublikové administrativní problémy uspěl s výsledkem A+/99%, výsledek AP zkoušky 4 (což je vyšší hodnocení než celosvětový průměr 3).

V roce 2013/2014

...studovalo 9 studentů‑stipendistů z GML. Studenti byli zařazeni do kurzů CTY Online, na základě spolupráce s nadací American Fond fo Czech and Slovak Leadership Studies dostávali stipendium, které pokrylo celé kurzovné.

Více informací o Johns Hopkins University, o jejím centru pro nadané studenty, v českém jazyce na webu uptoyou.

V únoru 2014 nás čeká zahájení tzv. Objevitelských sobot v Brně (videa z loškých pražských Objevitelských sobot najdete zde a zde) a výběrové řízení na CTY Summer 2014.

V roce 2012/2013

...získalo 5 studentů plné stipendium a 11 studentů si kurz CTY Online hradilo. Uvádíme citaci z e‑mailu p. Martina Hermana pověřeného vedením CTY kurzů v ČR: (…)V letošním školním roce získalo devet (9) Vasich studentu v CTYOnline kurzech hodnocení „A“. Gratulujeme! Pro informaci, druhe nejlepsi gymnazium ziskalo pouze pet (5) hodnoceni „A“. Rozhodli jsme se proto dát Vašemu gymnáziu devet mimořádnych stipendii v hodnotě Kc 81, 000. Oceňujeme tak důležitou roli vedení školy a pedagogů v rozvoji talentů a motivaci studentů. (…)

Do letního programu CTY pro mimořádně talentované a ambiciózní studenty (CTY Summer, probíhají na 25 špičkových univerzitách v USA) se v létě 2013 dostal Vít Všianský (6AV). Jeho dojmy: Letní program na Princetonu mi dal spoustu nových přátel, skvělé zážitky, spoustu zábavy a především inspiraci. Všichni a všechno bylo opravdu inspirující. Je to opravdu těžké popsat, musíte to zažít sami.

V roce 2011/2012

GML se poprvé do CTY Online zapojilo v roce 2011. Online studium úspěšně absolvovalo přes 30 studentů, většina z nich s nejvyšším hodnocením A.