Pět republikových medailí za pět dní

Mgr. Robert Havlásek

Uplynulý pracovní týden byl ve znamení celorepublikových úspěchů našich studentů. Každý by si určitě zasloužil samostatný článek a za každým je velmi mnoho práce. 

Nejprve se ve středu událo toto: Leonard Walletzký (5.AF) vybojoval 2. místo v ústředním kole Olympiády z francouzského jazyka v bilingvní kategorii (tedy té, v níž soutěží společně s dětmi z bilingvních česko-francouzských rodin).

Patrně si přes noc v Praze dobře odpočinul, protože ve čtvrtek Leo vyhrál ústřední kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Radost byla doplněna 3. místem Eveliny Vališové von Sanger (2.AF, ano, Evelína studuje teprve druhý ročník šestiletého studia).

Pátek se nesl ve znamení vítězství Kristýny Bordovské (3.AV) v celostátním kole své kategorie německé olympiády. Kristýna je studentka, která s němčiinou začala před necelými třemi lety u nás a soutěžila v kategorii, kde byla většina soupeřek o rok starší.

A konečně po celý týden, konkrétně 27. - 30.5.2024 se pak Johana Čechová (4.AV) zúčastnila soustředění nejlepších řešitelů matematické olympiády Z9 z celé republiky. Až do letošního roku končila v MO kategorie Z9 krajskými koly. Letos poprvé se 7. 5. 2024 konalo kolo celorepublikové, ve kterém Johana zvítězila se 17 body na tomto zadání

Pět republikových medalí za pět dní, to je... to je na velkou gratulaci všem jmenovaným!