Slavnostní předávání maturitních vysvědčení, Sprachdiplomů a francouzských certifikátů

Mgr. Robert Havlásek

V pátek 7. června 2024 proběhlo v aule každoroční slavnostní předávání maturantům. Maturitní vysvědčení, certifikát Deutsches Sprachdiplom C1 či B2, osvědčení o úrovni vzdělání a znalosti francouského jazyka na úrovni nejméně C1 (celá 6.AF). Pro celou školu pak předání LabelFrancEducation.

Certifikát DSD letos skládalo 42 studentů (kromě "sprachdiplomových" 28 oktavánů a 12 ze "sprachdiplové" poloviny čtyřleté 4.A, šlo letos i o jednoho studenta z "nesprachdiplomové" 4.B a jednoho studenta ze 7.AV, který DSD skládal o rok dříve. Všichni uspěli, 36 studentů získalo certifikát DSD na úrovni C1, 6 studentů DSD na úrovni B2. Dlouhodobě jako škola získáváme nejvíce DSD certifikátů v ČR. Certifikáty předával Dr. Thilo Herberholz, odborný poradce pro DSD v ČR, pověřený Centrálou pro školství v zahraničí (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen) v Kolíně nad Rýnem.

Co se týče francouzského jazyka, osvědčení o C1 získávají automaticky všichni absolventi francouzské sekce. Osvědčení předávala Mgr. Anna Lebedová, zástupkyně Francouzského institutu v Praze.

V letošním roce obhájilo GML pečeť LabelFrancEducation pošesté v řadě. Pečeť kvality LabelFrancEducation je udělována školám v zahraničí, které nabízejí frankofonní bilingvní výuku mimořádné kvality a které v rámci svých národních vzdělávacích systémů přispívají k rozkvětu francouzského vzdělávání a francouzského jazyka a kultury. Francouzské ministerstvo zahraničí uděluje toto ocenění na základě posudku vypracovaného meziresortní poradní komisí, ve které zasedají zástupci ministerstva zahraniční, ministerstva školství, Agentury pro francouzské vzdělávání v zahraničí a Francouzské laické misie.

Absolventům zazpívali a zahráli sbor Labutí píseň a skupina Petr Kovač a přátelé. Z Uherského Hradiště speciálně přijel bývalý kolega Drahoš Hlaváč - moc rádi jsme jej po letech viděli!

Galerie